A.H.Mirzaei جمعه 3 بهمن 1393 03:07 ب.ظ نظرات ()
به نظر می رسد با وجود درخشش لیونل مسی و تعداد دریبل های موفقش در دیدار برابر اتلتیکو مادرید، بارسلونا باید مدیون مثلث دفاعی خود باشد.
http://parsiup.com/upload/8bnu_7535.jpg
به نقل از الموندو، خاویر ماسکرانو، جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس مثلث دفاعی بارسلونا بودند که موجب پیروزی این تیم برابر اتلتیکو مادرید شدند. این سه بازیکن در پیروزی برابر منچستر یونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا سال 2010-2011 نیز تاثیر فراوانی را داشتند و در حال حاضر کلید رستاخیز لوئیز انریکه شده اند.
علاوه بر مثلث تدافعی، نسخه های دیگر در خطوط هافبک و حمله نیز مشاهده می شود. خط حمله بارسلونا با وجود مسی، نیمار و سوارز فشار زیادی را به خطوط دفاعی حریفان وارد می کند و در خط هافبک به نظر می رسد حضور همزمان اینیستا، راکیتیچ نشان دهنده این بوده که می تواند حریفان را شگفت زده کند.

همواره گفته شده برای پیروزی در دیدار های بزرگ و تورمنت ها، تنها خوب بودن مهاجمین کافی نیست، قهرمانی های بارسلونا در لیگ قهرمانان نیز به همین گونه بود. خطوط عقب تا جلوی آن تیم پپ گواردیولا به شکلی بالانس بود و در مقاطع مختلف زمان بازی، کارش را به خوبی انجام می داد.

مسابقه چهارشنبه شب برابر اتلتیکو مادرید تا حدودی ما را به سال های قبل بازگرداند تا به یاد آن تیم بارسلونا بیافتیم. در نیوکمپ همه چیز متعادل بود و بارسلونا تقریبا در طول 90 دقیقه همه چیز را تحت سلطه داشت، بنابراین در انتها موفق شد یک بار دیگر تیم سخت کوش و بد قلق دیگو سیمئونه را شکست دهد و مهم تر از آن، حتی یک موقعیت گل هم به حریفش ندهد.
پیکه و ماسکرانو در آن دیدار بیشترین توپ ربایی را از حریفان داشتند و بوسکتس نیز تعادل مناسب بین خط هافبک و دفاع بارسا را ایجاد کرد.