A.H.Mirzaei سه شنبه 30 دی 1393 07:28 ب.ظ نظرات ()

باشگاه بارسلونا به حکم فیفا، قادر نیست تا اول ژانویه سال 2016، بازیکن جدیدی خریداری کند.

http://parsiup.com/upload/y6jy_5673435.jpg

پس از محکوم شدن بارسا در دادگاه حکمیت ورزشی، تمام امیدهای بارسلونا برای خرید بازیکن در سال 2015 از بین رفت اما به ادعای موندودپورتیوو، هنوز یک راه برای این کار وجود دارد.

در واقع با وجود این حکم، بارسا قادر نیست بازیکنی را بصورت رسمی و به عنوان یک فوتبالیست به خدمت بگیرد اما می تواند با او قرارداد کاری امضا کند و فقط نام این بازیکن در فدراسیون فوتبال اسپانیا به ثبت نخواهد رسید و البته تا زمستان آینده نیز قادر به حضور در ترکیب بارسا نخواهد بود.

نمونه چنین اتفاقی سال 1966 رخ داد. پس از جام جهانی 1966 انگلستان، انریکه یائودت، رئیس وقت بارسلونا اقدام به خرید ساموئل ماچادو داسیلوای برزیلی کرد اما به علت قانونی که در آن سال فدراسیون فوتبال اسپانیا مبنی بر ممنوعیت خرید بازیکن خارج از حوزه اروپا وضع کرده بود، این بازیکن تا مدتی نتوانست برای بارسا به میدان برود با اینکه تمام حقوق خود را از بارسلونا بدون بازی کردن دریافت می کرد و برای توجیه، عنوان می شد که او به عنوان راننده رئیس باشگاه، حقوق دریافت می کند.

بطور مثال بارسا می تواند تابستان پیش رو، مارکو رویس را از دورتموند خریداری کند و حتی حقوق وی را نیز بپردازد اما تا نیم فصل، او را در اختیار دورتموند قرار دهد و با پایان یافتن محرومیت، رویس را به ترکیب خود اضافه کند. این مساله در مورد هر بازیکن دیگری می تواند اتفاق بیفتد و منوط می شود به توافق با خود بازیکن و باشگاهش و اینکه آنها چنین شرایطی را قبول خواهند کرد یا خیر.