A.H.Mirzaei دوشنبه 29 دی 1393 08:38 ب.ظ نظرات ()

وقتی ویکتور والدس، فصل گذشته اعلام کرد که دیگر قصد ماندن در بارسلونا را ندارد، بسیاری گمان می کردند که بارسا از جدایی والدس ضرر خواهد کرد اما با آمدن کلودیو براوو، اینگونه نشد.

http://parsiup.com/upload/trjs_7234409798.jpg

براووی شیلیایی، پس از 8 فصل حضور در سوسیداد، تابستان گذشته به بارسلونا پیوست. نمایش های خوب او در جام جهانی نیز در این انتقال بی تاثیر نبود. این دروازه بان، شروعی رویایی در بارسا داشت و در 8 هفته ابتدایی لالیگا گلی دریافت نکرد. با این حال در هفته نهم و مقابل رئال، دروازه این دروازه بان، سه بار گشوده شد تا رکورد کلین شیت های متوالی او روی عدد 8 بماند.

در ادامه، براوو 6 گل دیگر تا پایان نیم فصل اول دریافت کرد.البته او تنها دروازه بانی در لالیگاست که تعداد گل های خورده او تا بدینجای فصل تک رقمی است. بارسلونا با 9 گل خورده، بهترین خط دفاعی اسپانیا را در اختیار دارد و رئال با 15 گل خورده دوم است.

براوو اگر در مقابل اتلتیکو مادرید در بازی هفته گذشته، گلی دریافت نمی کرد، می توانست با رکورد زوبی زارتا در بارسلونا برابری کند. زوبی در فصل 1986-1987، در یک نیم فصل، تنها 8 گل دریافت کرده بود. بدین ترتیب براوو نتوانست به رکورد تاریخی زوبی زارتا برسد و تاریخساز شود.