تبلیغات
کلوپ هواداران مسی و نیمار - زندگی نامه لیونل مسی
منوی اصلی
کلوپ هواداران مسی و نیمار

زندگی نامه لیونل مسی
لیونل آندره مسی 24 ژوئن سال 1987 در شهر روساریو آرژانتین دیده به جهان گشود. وی عضو تیم ملی بزرگسالان آرژانتین و تیم بارسلونا اسپانیا است بسیاری از مطبوعات به وی لقب مارادونای جدید داده اند لقب وی که توسط خودش انتخاب شده "جانشین" است.


مسی در سن 5 سالگی بازی را در تیم گراند وی آغاز کرد تیمی که پدرش به عنوان مربی در آنجا مشغول به کار بود در سال 1995 مسی به تیم نیوولز اولدبویز آرژانتین پیوست وی 11 سال داشت که پزشکان تشخیص دادند دچار کمبود هورمون رشد است . باشگاه ریور پلاسته علاقه خود را برای به خدمت گرفتن مسی نشان داد اما آنها پول کافی برای خرج معالجه وی نداشتند. کارلوس رسیاچ مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا اسپانیا، از استعداد بی نظیر مسی آگاه شد ریساچ پس از تماشای بازی وی به نمایندگی از باشگاه بارسلونا با مسی قرار دادی امضا کرد.

آنها پیشنهاد کردند تمام مخارج پزشکی مسی را قبول می کنند به شرطی که وی برای شروع زندگی جدید به اسپانیا نقل مکان کند خانواده مسی نیز به همراه این بازیکن جوان به اروپا منتقل شدند و لیونل کارش را در تیم جوانان بارسلونا آغاز کرد.

مسی به زودی توانست در ترکیب تیمبارسلونا  جایگاه ثابتی به دست آورد در آن فصل وی رکورد جالبی برجای گذاشت میانگین بیش از یک گل در هر بازی، مسی در آن فصل توانست در 30 بازی 37 گل به ثمر برساند.

 


لیونل مسی در اکتبر 2004 توانست اولین بازی رسمی اش را برای بارسلونا برابر اسپانیول انجام دهد. با این بازی وی عنوان سومین بازیکن جوان تاریخ باشگاه بارسلونا را به خود اختصاص داد.

زمانی که در تاریخ 1 می 2005 مسی توانست اولین گل رسمی اش را برای بارسا در مقابل تیم الباسته بالومپایه به ثمر برساند تنها 17 سال و 10 ماه و 7 روز سن داشت وی با این گل توانست خود را به عنوان جوان ترین گلزن بارسلونا در لالیگا مطرح کند به مسی این شانس را دادند تا بتواند به عضویت تیم ملی اسپانیا در بیاید اما وی این پیشنهاد را رد کرد در ژوئن سال 2004 مسی در بازی دوستانه بین دو تیم فوتبال زیر 20 ساله های آرژانتین و پاراگوئه به میدان رفت.

در ژوئن 2005 توانست همراه با تیم زیر 20 ساله های آرژانتین به مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی جوانان دست یابد. لیونل بازدن 6 گل کفش طلایی مسابقات وتوپ طلایی بهترین بازیکن تورنمت را لیگ تصاحب کرد با وجوداینکه لیونل بسیار جوان بود همیشه وی را با دگیو مارادونا مقایسه می کردند.

 


در تاریخ 27 ژوئن باشگاه بارسلونا قرار داد جدیدی با مسی تا سال 2010 منعقد کرد، در این قرار داد یک ماده وجود دارد که در آن آمده است هر تیمی می تواند با پرداخت مبلغ 150 میلیون یورو، مسی را به خدمت بگیرد این مبلغ 30 میلیون یورو بیشتر از مبلغ فروش رونالدینیو است.

در سال 2005 خوزه پکرمن، لیونل مسی را به تیم ملی بزرگسالان آرژانتین دعوت کرد وی اولین بازی اش را برابر مجارستان انجام داد مسی در دقیقه 63 وارد میدان شد اما به فاصله 40 ثانیه از زمین مسابقه اخراج شد پس از این مسابقه، مسی اولین بازی واقعی خود را برای تیم ملی آرژانتین برابر پاراگوئه انجام داد.

مسی اولین بازی خود را در جام باشگاه های اروپا در تاریخ 27 سپتامبر در برابر اودینسه انجام دهد در دسامبر همان سال روزنامه ایتالیایی توتواسپورت جایزه پسر طلایی 2005 را که به بهترین بازیکن زیر 21 سال اروپا داده می شود، به لیونل مسی داد.
جانشین توانست بالاتر از وین رونی، لوکاس پودوکسی و کریستیانو رونالدو قرار بگیرد.

 


مصدومیت شدید باعث شد مسی به مدت دو ماه از کلیه فعالیت های ورزشی دور بماند به خاطر این مصدومیت حضور وی در جام جهانی 2006 در هاله ای از ابهام فرو رفت با این وجود نام لیونل مسی را به عنوان بازیکن تیم ملی آرژانتین برای حضور در جام جهانی تحویل مقامات برگزاری مسابقات دادند.

مسی پس از روماریو اولین بازیکن بارسلونا بود که توانست در معروف ترین دربی اسپانیا هت تریک کند در این فصل مسی گلی به ثمر رساند که همگان دوباره وی را با مارادونا مقایسه کردند جانشین همانند مارادونا در بازی با انگلستان توپ را دریافت کرد 62 متر با توپ حرکت کرده 6 نفر از بازیکنان حریف را پشت سر گذاشت و دروازه ختانه را گشود.

تمام کارشناسان ورزش جهان این گل را مشابه گل قرن مارادونا دانسته و پس از این گل مطبوعات اسپانیا به وی لقب "مسیدونا" دادند.

لیونل مسی در فصل 2008-2007 توانست در یک هفته 5 گل به ثمر برساند تا تیم بارسا به صدر جدول رده بندی صعود کرده و خودش نیز یک شروع رویارویی را تجربه کند فرانتس بکن بائدویوهان کرایف ستارگان سابق جهان فوتبال، از لئو به عنوان بهترین بازیکن جهان نام برده اند.

جوایز و افتخارات

افتخارات فردی

 • بهترین بازیکن جوان جهان (۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸)
 • بهترین گلزن جام جهانی زیر بیست سال (۲۰۰۵)
 • بهترین بازیکن جام جهانی زیر بیست سال (۲۰۰۵)
 • بهترین بازیکن لالیگا (۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ ،۲۰۱۲)
 • بهترین بازیکن لالیگا (۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ و۲۰۱۳)
 • کفش طلای اروپا (۲۰۱۰ و۲۰۱۲ و۲۰۱۳)
 • جایزه بهترین بازیکن سال اروپا (۲۰۰۹ ،۲۰۱۰، ۲۰۱۱)
 • بازیکن سال فوتبال جهان(توپ طلای جهان) (۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲)
 • بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا )۲۰۰۹ ،۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲)
 • بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا
 • زدن بیشترین گل در یک سال با ۹۱ گل
 • جایزه آلفردو دی استفانو: (۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱)
 • بهترین بازیکن جام جهانی(۲۰۱۴)

افتخارات تیمی

 • قهرمانی در رقابت‌های فوتبال زیر بیست سال جهان (۲۰۰۵)
 • قهرمانی در سوپرجام اروپا (۰۶-۲۰۰۵، ۰۹-۲۰۰۸ و ۱۱-۲۰۱۰)
 • قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا (۰۶-۲۰۰۵ ۰۹-۲۰۰۸ و ۱۱-۲۰۱۰)
 • قهرمانی در لالیگای اسپانیا (۰۶-۲۰۰۵، ۰۹-۲۰۰۸، ٬۲۰۱۰-۲۰۰۹، ۱۱-۲۰۱۰، ۲۰۱۲-۲۰۱۳)
 • قهرمانی در سوپر جام اسپانیا (۰۶-۲۰۰۵، ۰۹-۲۰۰۸، ۱۰-۲۰۰۹ و ۱۱-۲۰۱۰)
 • قهرمانی در کوپا دل ری (۰۹-۲۰۰۸، ۱۲-۲۰۱۱)
 • قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان (۲۰۰۹ و ۲۰۱۱)